Katalog Sidas Podiatech

LINIA OPCT PODIATECH

OPCT Dla Dzieci

OPCT Sport Standard dziecięce

C:\Users\Mariusz\Desktop\asia w\grafika\OPCT dziecko standard.png

image

Uniwersalna baza wkładek do stosowania zarówno w butach codziennych, jak i sportowych. Komfortowa i wytrzymała baza. Wzmocnienie tyło i śródstopia zapewnia odpowiednią stabilizację oraz umożliwia prawidłowy nacisk na przodostopia. Dodatkowa amortyzację tyłostopia zapewnia materiał Podiane+. Stabilizację i ochronę przodostopia podczas fazy przetaczania zapewnia materiał Viscotene.

OPCT Enfant Fille – dziecięce dla dziewczynek

C:\Users\Mariusz\Desktop\asia w\grafika\OPCT dziecko FILLE.png

C:\Users\Mariusz\Desktop\asia w\grafika\opct-fille2.jpg C:\Users\Mariusz\Desktop\asia w\grafika\opct-fille1.jpg

Wkładka przeznaczona dla dzieci.

Sztywny rdzeń umożliwia wykonanie nawet znacznych korekcji ustawienia stopy. W strefie tyłostopia wkładka posiada materiał amortyzujący .

OPCT Dziecięce

 

C:\Users\Mariusz\Desktop\asia w\grafika\OPCT dziecko Mixte.png

C:\Users\Mariusz\Desktop\asia w\grafika\opct dziecko mixte niebieskie 1.jpg C:\Users\Mariusz\Desktop\asia w\grafika\opct dziecko mixte niebieskie 2.jpg

Wkładka przeznaczona dla dzieci.

Sztywny rdzeń umożliwia wykonanie nawet znacznych korekcji ustawienia stopy.

W strefie tyłostopia wkładka posiada materiał amortyzujący natomiast jej wierzchnia warstwa jest antybakteryjna.

OPCT Everyday Fin – dziecięce dla codziennego obuwia o małej objętości

 

C:\Users\Mariusz\Desktop\asia w\grafika\OPCT Everyday FIN dziecko.png

C:\Users\Mariusz\Desktop\asia w\grafika\opct-everyday-fin-enfant (2).jpg

Wkładki codzienne do obuwia o małej objętości. Nadają się dla osób z małymi patologiami w obrębie stóp. Zapewniają równomierny rozkład ciężaru ciała na całej powierzchni wkładki co zapobiega powstawaniu miejscowych i punktowych przeciążeń.

 

 

OPCT Sportowe

OPCT Sport Low – Sportowe uniwersalne

C:\Users\Mariusz\Desktop\asia w\grafika\OPCT SPORT FIN.png

image

Uniwersalna wkładka dająca bardzo dobrą amortyzację pięty. Do codziennych butów typu sportowego. Nadaje się dla osób aktywnych w sposób rekreacyjny posiadających niewielkie schorzenia stóp. Bardzo dobra profilaktyka dla osób młodych. Cienka, komfortowa i wytrzymała baza. Dodatkowe wzmocnienia przyczyniają się do dobrego podparcia i stabilizacji stopy.

OPCT Sport Standard – sportowe standardowe

 

C:\Users\Mariusz\Desktop\asia w\grafika\OPCT SPORT STANDARD.png

image

Uniwersalna baza wkładek do stosowania zarówno w butach codziennych, jak i sportowych. Komfortowa i wytrzymała baza. Wzmocnienie tyło i śródstopia zapewnia odpowiednią stabilizację oraz umożliwia prawidłowy nacisk na przodostopia. Dodatkowa amortyzację tyłostopia zapewnia materiał Podiane+. Stabilizację i ochronę przodostopia podczas fazy przetaczania zapewnia materiał Viscotene.

 

OPCT Sport Wide – sportowe do butów dużej objętości

C:\Users\Mariusz\Desktop\asia w\grafika\OPCT SPORT LARGE.png

image

Baza wkładek do zastosowania w obuwiu sportowym o dużej objętości. Komfortowa i wytrzymała baza posiada wzmocnienia w obrębie tyłostopia i śródstopia zapewniające optymalną stabilizację i równomierny rozkład obciążenia stóp. Materiał Jogtene zapewnia komfort i dynamiczną amortyzację podczas przetaczania i odbicia stopy od podłoża.

OPTC Run Slim – sportowe do biegania i wąskich butów

 

image

image

Baza wkładek przeznaczona do wąskich, sportowych butów biegowych oraz lekkoatletycznych. Komfortowa i wytrzymała baza zapewnia optymalną stabilizację stopy podczas wszystkich aktywności ruchowych. Nie blokuje jednocześnie naturalnych ruchów stopy wynikających z jej anatomii i biomechaniki biegania. Wkładki zapewniają długotrwały komfort podczas biegu , chronią stopy przed urazami a także zapewniają prawidłowe ustawienie sylwetki biegacza podczas treningu.

 

OPCT Run – sportowe do biegania

 

C:\Users\Mariusz\Desktop\asia w\grafika\OPCT RUN.png

image

Baza wkładek zaprojektowana do użytku w obuwiu biegowym. Wkładka zapewnia amortyzację podczas kontaktu pięty z podłożem a także pochłaniając wibracje chroni całe ciało przed urazami aparatu mięśniowo-więzadłowego. Komfortowa i wytrzymała baza zapewnia optymalną dynamikę i stabilizację podczas aktywności ruchowych. Specjalne właściwości wkładki zwiększają komfort nawet podczas długotrwałego biegu – powinny się zaleźć w obuwiu każdego biegacza nie tylko jako doraźna pomoc w powrocie do aktywności np. po doznaniu kontuzji lecz także jako element profilaktyki częstych urazów i przeciążeń związanych z uprawianiem tego sportu. Wkładki przetestowane i polecane przez najwyższej klasy specjalistów od sportów biegowych ( Raid Light).

OPCT Outdoor – sportowe do butów górskich

 

C:\Users\Mariusz\Desktop\asia w\grafika\OPCT OUTDOOR.png

image

Wkładki dedykowane do trekkingu.

Wytrzymała baza posiada dodatkowo specjalną amortyzację tyłostopia z innowacyjnego materiału Neone. Wzmocnienie tyło i śródstopia zapewnia stabilizację i prawidłowy rozkład obciążeń na podeszwie stopy, zarówno w warunkach statycznych jak i dynamicznych, zabezpieczając ją przed pojawieniem się skurczy mięśniowych a także otarć i pęcherzy . Wkładka zapewnia optymalne warunki uprawiania trekkingu zabezpieczając przed kontuzjami i przeciążeniami aparatu ruchu

OPCT Rugby/Soccer – do piłki nożnej 

 

image

image image

Wkładki zaprojektowane z myślą o osobach uprawiających sporty tj.: piłka nożna i rugby. Pod przodostopiem posiadają warstwę materiału wspomagającego amortyzację i dynamikę stopy. Unikatowy kształt wzmocnień tyłostopia i śródstopia zapewnia optymalną stabilizację podczas zmiany kierunku ruchu.

OPCT Indoor – sportowe do sportów halowych

image

image

Wkładka zaprojektowana specjalnie na potrzeby sportów typu koszykówka, siatkówka czy piłka ręczna. Materiały tu zastosowane stabilizują stopy, zwiększają propulsję oraz dają świetną amortyzację tyłostopia. Materiały są bardzo wytrzymałe.

OPCT Team Sport – sportowe do tenisa i piłki ręcznej

 

image

image

Wkładki przeznaczone do obuwia sportowego, gdzie występuje duże ryzyko przeciążeń stawów kończyn dolnych (np. tenis, piłka ręczna ). Wkładka jest bardzo wytrzymała, w optymalny sposób stabilizuje stopę chroniąc ją przed kontuzjami wywołanymi wielokrotnymi ruchami skrętnymi stopy. Zaawansowane technologicznie materiały zapewniają amortyzację stawu skokowego podczas fazy lądowania a także np. podczas biegu. Doskonała amortyzacja zapewnia także ochronę całej kończyny dolnej oraz kręgosłupa.

OPCT Golf – do golfa

 

image

image

Specjalistyczna baza wkładek przeznaczona do obuwia golfowego. Optymalne parametry amortyzacji tyłostopia zapewniają materiał Neone. W ruchu zwanym “Swing” wkładka zabezpiecza przed nadmiernym naciskiem na I głowę kości śródstopia . Wzmocnienie tyło- i śródstopia zapewnia stabilizację oraz odpowiednie odciążenie w poszczególnych fazach ruchu stopy. Wkładki polecane przez J-J Rivet – biomechanika francuskiej drużyny golfowej oraz dyrektora Biomechanics and Sport Performance Departament.

OPCT Wkładki do codziennego użytku

OPCT City Lady – codzienne

image

imageKombinacja materiałów daje komfort przy zachowaniu małej objętości wkładek. Są one dedykowane do codziennych, miejskich butów. Wąski obrys i wykończenie materiałem o efekcie skóry naturalnej świetnie sprawdzają się w damskim eleganckim obuwiu. Zastosowane materiały dają amortyzację pod piętami oraz odciążenie i ochronę przodostopia. Wkładki pozwalają uzyskać maksymalna wygodę w trakcie chodu pomimo małej objętości.

OPCT City Man – codzienne

image

image

Kombinacja materiałów daje komfort przy zachowaniu małej objętości wkładek. Są one dedykowane do codziennych, miejskich butów. Wykończenie materiałem o efekcie skóry naturalnej świetnie sprawdza się w eleganckim obuwiu. Zastosowane materiały dają amortyzację pod piętami oraz odciążenie i ochronę przodostopia. Gwarantują wygodę nawet w eleganckim obuwiu.

OPCT Everyday Low – codzienne

 

C:\Users\Mariusz\Desktop\asia w\grafika\OPCT EVERYDAY FIN.png

image

Wkładki codzienne do obuwia o małej objętości. Nadają się dla osób z małymi patologiami w obrębie stóp. Zapewniają równomierny rozkład ciężaru ciała na całej powierzchni wkładki co zapobiega powstawaniu miejscowych i punktowych przeciążeń.

Wkładka 3/4. Do obuwia z małą objętością w przodostopia. Stabilizuje i koryguje tyłostopie. Pokrycie estetyczne w czarnym kolorze świetnie współgra z eleganckim obuwiem.

 

OPCT City Demi – codzienne

C:\Users\Mariusz\Desktop\asia w\grafika\OPCT CITY DEMI.png

image

Baza wkładek 3/4 przeznaczona jest do obuwia o małej objętości. Dzięki indywidualnemu ukształtowaniu zapewnia równomierny rozkład obciążeń na powierzchni stopy.

Cienka i sztywna warstwa w części tyłostopia gwarantuje maksymalną stabilizację i komfort.

 

OPCT Citi Multi (Mixte) – codzienne

image

image

Codzienna wkładka do obuwia o standardowej objętości. Zalecana dla osób w ramach profilaktyki lub niewielkiej korekcji ustawienia stóp. Zapewniają równomierny rozkład ciężaru ciała na całej powierzchni wkładki co zapobiega powstawaniu miejscowych i punktowych przeciążeń.

 

OPCT Wkładki lecznicze

OPCT Heel Man – patologie

 

image

image

Wkładka przeznaczona dla osób zmagających się z dolegliwościami bólowymi w obrębie tyłostopia takimi jak: zapalenie rozcięgna podeszwowego, ostroga piętowa czy choroba Severa. Amortyzację i odciążenie zapewniają specjalne materiały o udowodnionych naukowo właściwościach, które połączone warstwowo zabezpieczają bolesne części stopy zapewniając maksymalny komfort chodzenia.

Heel Woman – patologie

 

image

image

Wkładka przeznaczona dla osób zmagających się z dolegliwościami bólowymi w obrębie tyłostopia , zapaleniem rozcięgna podeszwowego, ostrogą piętową czy chorobą Severa.

Amortyzację i odciążenie zapewniają specjalne materiały o udowodnionych naukowo właściwościach, które połączone warstwowo zabezpieczają bolesne części stopy zapewniając maksymalny komfort chodzenia.

Wkładka dostosowana jest do kształtu eleganckiego obuwia damskiego.

OPCT Meta Man – patologie

 

image

image

Wkładka zaprojektowana została z myślą o osobach zmagających się z dolegliwościami przedniej części stóp takimi jak : płaskostopie poprzeczne lub podłużne, nagniotki i modzele, syndrom Uchana, stopa Mortona. Optymalny dobór materiałów odciążających w połączeniu z odpowiednią amortyzacją i stabilizacją stopy zapewnia maksymalny komfort oraz łagodzi odczucia bólowe w obrębie przodostopia.

OPCT Meta Woman – patologie

image

image

Wkładki zaprojektowane zostały z myślą o osobach zmagających się z dolegliwościami przedniej części stóp takimi jak płaskostopie poprzeczne lub podłużne, syndrom Uchana, stopa Mortona. Optymalny dobór materiałów odciążających w połączeniu z odpowiednią amortyzacją i stabilizacją stopy zapewnia maksymalny komfort oraz łagodzi odczucia bólowe w obrębie przodostopia. Wkładki dostosowane do kształtu eleganckiego obuwia damskiego.

OPCT Anti-supination – patologie

 

image

Wkładki korygujące nadsupinację (nadmierną szpotawość) tyłostopia. Bardzo wytrzymałe i komfortowe wkładki. Poprzez sztywną strukturę, dynamiczny rdzeń oraz specjalne wzmocnienie zapewniają prawidłowe ustawienie stóp zarówno podczas statycznego obciążenia jak i w czasie chodu.

OPCT Anti – pronation – patologie

image

image

Wkładki korygujące nadpronację (nadmierną koślawość) tyłostopia. Bardzo wytrzymała i komfortowa wkładka, poprzez sztywną strukturę, dynamiczny rdzeń oraz specjalne wzmocnienia zapewniają prawidłowe ustawienie stóp zarówno podczas statycznego obciążenia jak i w czasie chodu.

 

OPCT Stability – patologie

image

Wkładka zaprojektowana w celu zapewnienia większej stabilizacji tyło i śródstopia u osób z tendencją do częstych skręceń, zwichnięć w obrębie stawu skokowego oraz jako profilaktyka dla osób narażonych na tego typu urazy.

Wkładki po uformowaniu maksymalnie dostosowują się do kształtu stopy zapewniając równomierne podparcie i komfort.

OPCT Comfort Volume – patologie

 

image

image

Wkładki przeznaczone są do butów o większej objętości ze względu na swoją grubość. Dzięki odpowiednim materiałom świetnie nadają się dla osób z bolesnymi modzelami, osób starszych z atrofią tkanek na podeszwowej stronie stopy, dla osób z bólami stóp związanymi z chorobami neurologicznymi.

Dają przede wszystkim odciążenie i komfort.

 

OPCT Sever – patologia dziecko-dorosły

C:\Users\Mariusz\Desktop\asia w\grafika\OPCT SEVER.png

image

image

Choroba Sever’a jest jednym z najczęstszych zaburzeń wieku rozwojowego u dzieci aktywnych fizycznie. Dotyka ona zarówno chłopców, jak i dziewczęta.

Baza wkładek OPCT Sever została skonstruowana przy użyciu specjalistycznych materiałów zaprojektowanych w celu zaspokojenia następujących potrzeb:

  • stabilizacja bolesnej kości piętowej
  • odciążeniu pięty i jej amortyzacje w celu zmniejszenia przeciążeń podczas kontaktu pięty z podłożem
  • równomierny rozkład obciążeń na podeszwie stopy
  • Wkładki nadają się również dla aktywnych fizycznie dzieci.