Atrakcje

W Centrum

Niewątpliwie atrakcją główną jest nasze położenie i wiejska sielanka…  wszechobecna wokół zieleń, przestrzeń, spokój,  bliskość lasu, śpiew ptaków… 
Kolejną , jest możliwość skorzystania z jacuzzi na wolnym powietrzu oraz sauny z mini siłownią.

Dla maluszków mamy kącik zabaw wewnątrz Centrum , plac zabaw i trampolinę latem oraz pobliską górkę saneczkową zimą i możliwość nauki na nartach z instruktorem.

W okolicy
Karkonosze to region, w którym wszechobecne góry zapierają dech o każdej porze roku, a najwyższy szczyt Karkonoszy, Sudetów, Czech, województwa dolnośląskiego, a także całego Śląska – Śnieżka 1602m n. p. m., zdobyła nie jedno serce. Latem, na miłośników turystyki pieszej czeka wiele szlaków górskich o różnym stopniu trudności, dla wielbicieli rowerów cała masa ścieżek od leśnych i bardzo łagodnych do ekstremalnych singltrek-ów wysoko w górach.  Zimą, stoki narciarskie w Karpaczu czy trasy do narciarstwa biegowego w Jakuszycach.  Zdecydowanie polecamy wycieczkę do schroniska Samotnia położonego w górach przy Małym Stawie jak i do świątyni Św. Anny.

Można też spędzić czas kulturalnie, rekreacyjnie, relaksacyjnie… Oto propozycje na każdy gust i potrzebę    

Dla dzieci w najbliższej okolicy:

Miłków – ruiny zabytkowego kościoła ewangelickiego, pałac Spiż, Dom Do góry Nogami 
Karpacz – Papugarnia (papugi duże i małe, które można karmić i siadają na ramieniu), Muzeum Lalek (kolekcja lalek z całego świata), Muzeum Klocków Lego (interaktywna wystawa unikalnych modeli klocków lego), Lodowisko  (całoroczne, lód syntetyczny) z salą zabaw , Aquapark Sandra (zjeżdżalnie, baseny, fontanny), Park Linowy (całoroczny, ruchome platformy, mostki, drabinki), Tor Saneczkowy (całoroczny, długość toru 1060m), Park Bajek (leśne dróżki z chatkami bohaterów) z placem zabaw, Muzeum Karkonoskie Tajemnice (lekcja historii, legendy)
Ścięgny – Western City (kowbojskie miasteczko zbudowane na wzór prawdziwych budynków)
Sobieszów – zamek Chojnik
Kowary
– Park Miniatur (całoroczny, miniatury zabytków dolnośląskich)

Bukowiec – Muzeum Tajemniczy Las (całoroczne, multimedialne, forma edukacyjna związana z myślistwem)       
Jelenia Góra – Muzeum Przyrodnicze (gry interaktywne, eksponaty zwierząt i owadów), Wrotkarnia (całoroczna, tory do jazdy na wrotkach i rolkach), Termy w Cieplicach (baseny, zjeżdżalnie w wodą termalną), Zdrojowy Teatr Animacji (świat bajek dla najmłodszych i starszych dzieci), Filharmonia Dolnośląska (poranki muzyczne dla dzieci /n),  LoveKrove (pyszne lody), Pijalnia Czekolady (najlepsza w okolicy)
Siedlęcin – Perła Zachodu (ok. półtoragodzinny spacer z Jeleniej Góry leśnym szlakiem, stara gospoda z wąskim mostkiem nad jeziorem modrym) 
Piechowice – Huta Julia (jak powstaje szkło, warsztaty dla dzieci), Zamek Chojnik (ruiny na szczycie, ok. półtoragodzinny spacer  leśnymi drogami pod górę)